Biodizelino katilinė

06/12/2012

Biodyzelino panaudojimas kurui

Ieškant kuo pakeisti naftos kurą buvo atliktos studijos  analizuojant  augalinius bei kepimo aliejus ir biodyzeliną, kur nustatyta, kad geriausiai alternatyviam namų šildymui gali būti panaudotas  biodyzelinas.
Vietoj įprastinis namų šildymas ir biodyzelino panaudojimas turi didelę tiek politinę, tiek aplinkai reikšmę. Biodyzelinas degdamas pasiekia aukštesnę temperatūrą ir  yra švaresnis nei  naftos kuras, nes jis nėra iškastinis, todėl biodyzeliną galima traktuoti kaip atsinaujinantį kuro šaltinį.

Biodyzelinas gali būti gaminamas net namų sąlygomis, tačiau šis procesas yra ilgas, smirdantis, ir reikalaujantis daug darbo jėgos, todėl dauguma namų savininkų atsisako šios praktikos, ir tiesiog perka biodyzeliną iš įprastinių platintojų. Kai vis daugiau ir daugiau atsiras biodyzelino gamintojų ir platintojų galinčių pasiūlyti biodyzeliną kaip kuro šildymui  pasirinkimą, jis, manoma vis plačiau integruosis į namų šildymo sistemų ūkį.
Manoma, kad biodyzelino naudojimo privalumus pripažins ir pramonininkai, tik ten jis bus mažiau paplitęs nei privačių namų šildymo srityje.
Biodyzelinas, augalinis aliejus, kepimo aliejus buvo naudojami daugiau nei dešimtmetį transporto priemonėms su dyzeliniais varikliais. Transporto priemonėse tai buvo galima įsidiegti pačiam ir naudoti  automobilių ir motociklų degalams kaip alternatyvų kurą.

Biodyzelinas, kita vertus, gali būti gaminamas komerciniais tikslais, o kai kuriose srityse jau yra prieinamas greta įprastojo namų šildymo nafta. Naftos degalų kainos ir toliau didės, o biodyzelinas  žada būti Įperkamu kuru  namų šildymui.

 

#Finansai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*