Geras paskolos valdymas padeda taupyti

21/03/2013

Pasibaigusi finansų krizė ir atsigaunanti būsto rinka masina pirkti ne tik investuotojus, bet ir būsto paskolos ieškančius gyventojus. Tuo tarpu kreditavimo rinkos ekspertai perspėja, kad besiskolindami gyventojai padaro daug klaidų ir neretai patiria daug nuostolių. Kad taip nenutiktų, būtina išmanyti paskolos valdymo subtilybes, kurios leis nepatirti nuostolių ir tuo pačiu leis sutaupyti.

Būstui įsigyti neretai yra imama banko paskola. Pasak banko specialistų ir analitikų, paskolos dydis mažuosiuose miestuose dažniausiai siekia 150000 Lt. Didesniuose miestuose ir jo prieigose būsto kaina gali būti dar didesnė, todėl paskola gali padidėti. Specialistai primena, kad visada reikia domėtis pasiskolintų pinigų grąžinimo galimybėmis, ieškoti palankiausių sąlygų apmokėti kreditą. Jeigu šeima paskolai padengti išleidžia apie 40 proc. gaunamų pajamų, pasikeitus palūkanoms iš suma gali netikėtai padidėti ir viršyti netgi 60 proc. visų gaunamų pajamų. Neretai pasirenkamas kreditavimo tipas yra vartojimo paskolos, kurios leidžia sutaupyti kai kuriais aspektais, pavyzdžiui nereikalaujama įvertinti nekilnojamojo turto, palūkanos visada būna fiksuotos.

Įsigijusiems būstą iškyla kita dilema – patalpų įrengimas ir apstatymas. Tokiu atveju padeda greita paskola internetu, suteikiama trumpam laikui. Pastaruoju metu aktyviai diskutuojama apie šį paskolos tipą, jos pritaikymą platesniam vartojimui. Atsižvelgiant į besikeičiančius klientų poreikius ir įstatymų leidėjų reikalavimus, vartojamųjų paskolų teikėjai suteikia paskolas ilgesniam laikui, sudarydami mokėjimo grafikus. Įsipareigojimo padengimas pagal sudarytą grafiką yra patogesnis klientui, kuris nėra apkraunamas finansiškai, taip pat mokėjimas dalimis yra naudingas ir kreditoriui, kuris kaskart sulaukia grąžinamos pinigų dalies. Dažna daroma klaida, kai tarkim klientas susitaupė pinigų ir nori sumokėti už pusmetį, jam yra perskaičiuojama likusios paskolos suma ir sumažinamos įmokos. Tokiu atveju klientas turi prašyti, kad greita paskola būtų ne mažinama, o trumpinamas grąžinimo terminas. Tokiu būdu galima sutaupyti iki trečdalio būsimų palūkanų. Pastebima, kad klientai neretai nežino apie jiems suteiktas galimybes, kuriomis nepasinaudoja tuo prarasdami didelę dalį savų pinigų.

Prieš pasinaudojant greita paskola internetu, visada vertėtų atidžiai susipažinti su skaičiuojamomis palūkanomis ir kitomis sutarties sąlygomis. Būtina pasikonsultuoti su paskolos teikėju apie išankstinio grąžinimo galimybes, išsiaiškinti kokios sankcijos gali būti taikomos, jeigu paskola bus pradelsta apmokėti. Susipažinus su visomis sąlygomis nereikalingų išlaidų bus išvengta.

#Finansai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*