Įdomūs faktai apie prezervatyvus

30/10/2012

Istorija pilna įviauriausių faktų, kurie yra netikėti ir stebinantys. Pavyzdžiui, ar žinojote, jog kiekvieną minutę gimsta apie 200 kūdikių arba kad sliekas turi net penkias širdis? Tokie įdomūs faktai praturtina mūsų gyvenimą ir žinias, taip pat pakelia nuotaiką ir skatina susidomėjimą. Tokių pavyzdžių mūsų gyvenime yra tikrai daug, tad aptarkime keletą faktų apie prezervatyvus. Šie faktai ne tik praturtins jūsų žinias, bet ir leis susidaryti atitinkamą įvaizdį apie juos.

  1. Pirmieji prezervatyvai buvo vaizduojami prieš 15 tūkstančių metų olų piešiniuose. Jie nebuvo piešiami ant vyro varpos, tačiau manoma, jog žmonės juos naudojo ritualams. Taip pat yra įmanoma, jog tų laikų žmonės naudojo šią priemonę norint apsisaugoti nuo nėštumo ar įvairių infekcijų.
  2. Prieš kelis šimtus metų prezervatyvai buvo išrašomi tik pagal gydytojo parašytą receptą. Ši kontraceptinė priemonė nuėjo gana ilgą kelią, kol buvo viešai pripažinta. Šiandien galime džiaugtis, nes prezervatyvai yra parduodami be jokio recepto.
  3. Pirmasis guminis prezervatyvas buvo pagamintas 1855 metais.
  4. Nuo 1928 metų prezervatyvai pradėti pardavinėti automatuose. Šis tikslas buvo prieštaringas, kadangi automatuose, žmonės galėdavo gana lengvai įsigyti prezervatyvą. Problema buvo ta, jog prezervatyvai skatina seksą, todėl viešumoje jie pasirodę galėjo sukelti žmonių nepasitenkinimą ir lengvabūdiško gyvenimo pradžią.
  5. Per metus visame pasaulyje apytiksliai parduodama apie 5 mlrd. prezervatyvų. Tai daugiau nei 8 milijonai per dieną! Šis skaičius yra tikrai ganėtinai didelis.
  6. Viso pasaulio rinkoje yra daugiau kaip 100 prezervatyvų rūšių.
  7. Šiandien susiformavo stereotipas, jog prezervatyvus perka tik vyrai, tačiau tai nėra tiesa. Statistiniai duomenys rodo, jog net trečdalį visų prezervatyvų įsigyja moterys.
  8. XVI amžiuje prezervatyvai buvo gaminami iš lino ar drobės, o tik XVIII amžiuje juos imta gminti iš gyvūnų žarnų ar odos. Jau XIX amžiuje žmonės galėjo džiaugtis patogiais ir itin geros kokybės prezervatyvais, kurie buvo pagaminti iš latekso.
  9. Jeigu prezervatyvai yra naudojami taisyklingai, jų patikimumas siekia net 99%
  10. Prezervatyvai – populiariausia ir plačiausiai visame pasaulyje naudojama kontraceptinė priemonė.
#Finansai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*