Ne vien rožinės spalvos JAV statybų pramonėje ir būsto rinkoje

24/11/2012

Ne vien  saulė ir vaivorykštės šviečia  būsto rinkoje. Taip, laisvas kritimas sustojo, bet daugelis gerų naujienų tik atrodo gerai, nes beviltiškas nuosmukis sektoriuje atsigauna.
Be to, nors būsto rinka plečiasi daug sparčiau nei burbulo sprogimo metais, yra daug sričių šalyje, kur namų kainos vis dar mažėja. Pagal paskelbtas ataskaitas šią savaitę iš Niujorko Fed, maždaug pusė Amerikos apskričių dar kovoja su vis mažėjančiomis būsto kainomis. Ataskaita taip pat parodė, kad būsto sandorių apimtys vis dar yra gerokai mažesnės nei normalios.  Komercijos departamentas šiandien paskelbė, kad anksčiau kilę namų pardavimai birželio mėn netikėtai sumažėjo 5,4% .

Žmonės nenori suprasti, kad namų statybos rangovai daugiau negali nieko nedaryti su šių namų paklausa. Galėčiau eiti ir padaryti 1.000.000 rašomųjų mašinėlių ir giriasi, kad rašomųjų mašinėlių rinka grįžta į savo vėžes. Kiekvienas būtų pažvelgęs į mane ir pamanęs, kad aš idiotas. Būsto rinka yra priklausoma nuo paklausos ir pasiūlos.  Ir tiekėjai nepateikia pernelyg optimistinių lūkesčių. Statybų ramonė pervertino paklausą, t.y.  kiek namų mums reikia ir pastatė daugiau. Pasiūla vis dar gerokai viršija paklausą, tai kodėl gi ne parduoti tai, ką rinkoje turime dabar?
Atsižvelgiant į statyba nuo savo pjedestalo būtų daug protingiau, nei daryti prielaidą, kad perteklius yra tvarus.

Lyginant su visais valdžios lygmenimis matyti, koks masinis buvo amerikiečių darbo vietų praradimas statybų sektoriuje ir kaip jis paveikė būsto rinką.

#Finansai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*