Verslo plėtra

01/08/2012

Verslo plėtra franšizės būdu. Ko reikia, kad sukurtum savo franšize? Sukurti franšizės sistemą – standartizuoti veiklos elementus bei parengti franšizės sutartį. Franšizės sutartis apims tavo verslo paslaptis, metodines ir technologines žinias, prekės ženklą, organizacinę struktūrą. Tada savo verslo modelį galėsi parduoti kitiems verslininkams, kurie taps tavo franšizės naudotojais. Norint paruošti franšizę, pirmiausia būtina standartizuoti veiklos sritis: sutartis su tiekėjais, darbo sutartis, pareigines instrukcijas, drausminių nuobaudų skyrimo tvarką, apmokymus, personalo išvaizdą ir aprangą, personalo etikos kodeksą, apskaitos tvarką, sandėliavimo tvarką  ir pan., kainodaros tvarką, prekybos ir paslaugų vietos išplanavimą, pirkimų tvarką ir kitus esminius tavo verslo įpatumus.

Skamba sudėtingai? Surask teisininkų komandą, kurie tai padarys už tave. Tau beliks nustatyti kainą ir parduoti franšizę.

Kokia nauda parduoti savo verslo paslaptis? Nauda yra tokia, kad tavo prekinis ženklas daug sparčiau plinta pasaulyje. O prekinis ženklas yra tavo nuosavybė. Be to, jei tavo franšizės sutartyje yra punktas, kad franšizės gavėjas tau moka dalį savo pelno, tai pardavęs franšizę tu kasmet gauni dalį pinigų, kuriuos uždirba kažkas sunkiai dirbdamas. Ilgainiui išgarsėjus tavo prekės ženklui galėsi pakelti franšizės kainą būsimiems klientams. O tai jau pridėtinė vertė, kuri vėlgi ateina tik tau.

Žinoma, franšizė nėra vien lengvi pinigai. Tau teks apmokyti kiekvieną franšizės gavėją ir nuolat prižiūrėti. Bet tai apsimoka, jei pasamdysi specialistus, kurie visa tai darys už tave.

#Finansai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*