Dažniausi keliautojų užduodami klausimai (2 dalis)

05/11/2013

Kaip jau minėjau ne viename savo anksčiau rašytame straipsnyje, keliautojoms visada kyla daug įvairių klausimų. Ypač daug jų kyla kai pirmą (žinoma klausimų kilti gali net ir jei organizuojatės keliones jau kokį dešimtą kartą). Tam, kad išvengt šių klausimų, ar, kad visad turėtumėt atsakymą į iškylančius klausimus (ar tiesiog kitu atveju išvengti nesusipratimų ar šiaip nemalonių situacijų), pateikiu dar daugiau klausimų ir atsakymu, į klausimus, į kuriuos, pastebėjau, dažniausiai iškyla turistams (nesvarbu ar jie keliauja savarankiškai ar per kelionių organizatorių). Taigi, štai dar keli klausimai su atsakymais į juos:

  1. „Aš noriu pigaus lėktuvo bilieto, kad galėčiau išskrist jau rytoj!” Tai nelabai įmanoma. Dažniausiai pigus skrydziai (pigūs lėktuvo bilietai) organizuojami kelios savaitės ar net keli mėnesiai iki pačio skrydžio. Kelionės išvakarėse lektuvų bilietai būna patys brangiausi, todėl įsigyti pigų lėktuvo bilietą iš vakaro praktiškai neįmanoma. Šiuo atveju, labiau patarčiau, peržiūrėti paskutinės minutės pasiūlymus, kuriuos siūlo kelionių organizatoriai. Dažniausiai, na ne visada taip būna, bet tikrai rasite nebrangių ir pakankamai neblogų kelionių pasiūlymai, į kuriuos dažniausiai būna įskaičiuotas ne tik lėktuvo bilietas, bet nakvynės viešbutyje, tam laikotarpiui, kuriam įsigijate bilietus skrydžiui pirmyn ir atgal.
  2. Apie dokumento galiojimo laiką: jei asmens tapatybės dokumentas ar pasas išskridimo metu galioja, tačiau skrendant atgal, jo galiojimo laikas jau bus pasibaigęs, tai ar man leis skristi atgal namo? Visada, prie organizuodami savo atostogas, keliones ar skrydžius lėktuvais, tai jūsų asmens tapatybės dokumentas ar pasas privalo galioti 3 arba 6 mėnesius iki skrydžio. Todėl, visada pasitikrinkite ar taip yra, nes jei suorganizuosite kelionę ir paaiškės, kad jūsų dokumentas negalioja reikiamą laiką tai kelionę su skrydžiu gali tekti atidėti (tokiu atveju gali tekti papildomai susimokėti už bilietą arba is viso atšaukti kelionės planus).
  3. Per skubėjimą, užsakinėdamas lėktuvo bilietą, vietoje vardo įvedžiau tik pirmąją jo raidę, o pavardę įrašiau pilną, ar dėl to kils problemų oro uoste? Taip, problemų dėl to tikrai gali kilti. Siūlyčiau, pakeisti biliete įrašyti pilną vardą. Žinoma, šiuo atveju Jums gali tekti primokėti, nes šios paslaugos oro uoste yra mokamos. Todėl, mano patarimas, visada būkite budrūs ir atidžiai pildykite savo duomenis užsisakinėdami bilietą, nes kitą kartą gali tekti susimokėti papildomai.
#Finansai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>